אסטרטגיה: כן בבית ספרנו

עד

תקציר

לטפח תלמידים מצטיינים או לקדם שוויון הזדמנויות? לערב את קהילת ההורים בהתוויית דרך החינוך או להדוף אותם? מנהלי ביה"ס נדרשים לקבל הכרעות שישפיעו באופן מהותי על עיצובו של ביה"ס. במגזר העסקי נעזרים המנהלים במומחי אסטרטגיה לצורך קבלת החלטות חשובות. כיצד יכולים מנהיגי חינוך לאמץ חשיבה אסטרטגית שתסייע להם בהובלת הארגון? 
במושב נבחן את המפגש בין אסטרטגיה ובין מערכת החינוך בצמתים מרכזיים: מטה, רשות ובית ספר.

משתתפים

 • מר עידו ברקן חבר צוות מחקר ופיתוח, מכון אבני ראשה
  בעל תואר שני במנהל ומדיניות חינוך מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון בתכנית אמירים למצטיינים ובחוג למדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. 
  היה שותף בהקמת ביה"ס החדש חולון – ביה"ס על-יסודי ציבורי ייחודי המבוסס על מודל High-Tech-High מסן דייגו, ארצות הברית. כמו כן שימש מנטור מוביל וחבר בצוות המנהל של תכנית Global Business Studies באוניברסיטת תל-אביב המיועדת לסטודנטים מצטיינים לתואר שני במנהל עסקים – מישראל, מארצות הברית, מקנדה ומגרמניה.
 • ד"ר מיכל טביביאן-מזרחי ראש אגף בכיר לתכנון ואסטרטגיה, משרד החינוך
  מכהנת כראש אגף בכיר לתכנון ואסטרטגיה מאז הקמתו במשרד החינוך ב-2014. בתפקידה הקודם הייתה ראש תחום בכירה באגף לממשל וחברה (תכנון מדיניות) במשרד ראש הממשלה, שם פעלה לקידום רפורמות בעבודת הממשלה ולפיתוח תורת התכנון הממשלתית ומעגל התכנון השנתי. קודם לכן שימשה חוקרת בכירה במרכז המחקר והמידע של הכנסת, שם הייתה שותפה בעיצוב תהליכי חקיקה ומדיניות עם התמחות בתחומי עבודה, בריאות וממשל. 
  בעלת תואר דוקטור מהאוניברסיטה העברית בירושלים במסגרת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. 
 • מר מיכאל ביטון ראש מועצת ירוחם ויו"ר מועצת הנגב
  ראש המועצה בירוחם משנת 2010, היה מהמייסדים ומשמש יו"ר מועצת הנגב. היה מנהל שותפויות ותכנון אסטרטגי במגבית קנדה בישראל, מנהל אזור באר שבע בסוכנות היהודית, מנהל מתנ"ס ירוחם ועוד. יזם, ייסד, הוביל וניהל מגוון גדול של מיזמים חברתיים. 
  בעל תואר שני בתכנית שוורץ לניהול מאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון במדעי ההתנהגות וספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בוגר תכנית מכון מנדל למנהיגות בירושלים, בעל תעודת הוראה של משרד החינוך בספרות עברית, בוגר קורס מנהלים של הסוכנות העברית ושל החברה למתנ"סים.
 • מר סאמי פרידריך מנכ"ל שלדור, חברה ליעוץ אסטרטגי
  המייסד והבעלים של שלדור, החברה הגדולה בארץ בתחום של ייעוץ אסטרטגי, המפתחת אסטרטגיות אופרטיביות לחברות ישראליות מובילות, עם דגש על הישגיות בת-קיימא בתחרות הגלובלית והמקומית. עבד כמה שנים בחו"ל בחברות ייעוץ בין-לאומיות, ובשירות הציבורי שימש מנכ"ל במשרד הכלכלה והתכנון.  נוסף על פעילותו המקצועית, היה מעורב בצורה אינטנסיבית ולאורך שנים בהקמה ובחיזוק של JPPI ובעשייה ציבורית בתחומים שונים, בין היתר – בפיתוח אסטרטגיה כלכלית-חברתית ארוכת-טווח ("ישראל 2028") במכון הישראלי לדמוקרטיה. 
  למד מתמטיקה-פיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים ומינהל עסקים באוניברסיטת הרווארד.
 • הרב בני פרל מנהל הישיבה למדעים ואמנויות בר-אילן, תל אביב, מחוז תל אביב
  הרב פרל מנהל את הישיבה התיכונית משנת 2005. בין תפקידיו שימש מנהל ביה"ס יסודי, מורה בישיבות תורניות, מורה בחינוך הבלתי פורמלי ומזכ"ל תנועת הנוער אריאל. חבר בהנהלת האגודה לזכויות האזרח ובוועד המנהל של מדרשת אדם לחינוך דמוקרטי. 
  למד בישיבת הכותל בירושלים, בוגר בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.