להאיץ למידה

עד

תקציר

המאה העשרים ואחת מאתגרת מנהיגים בכל התחומים – גם בחינוך. עליהם ללמוד ולהתפתח כל הזמן כדי לקדם את הארגון שהם עומדים בראשו. לשם כך יש לייצר עבורם פלטפורמות למידה שבעזרתן יוכלו להתבונן בארגון פנימה ובמערכות הסובבות אותו וללמוד אותם ומהם.  רב-שיח של מומחים לארגונים ידון בדרכים לקדם למידה של מנהיגי ארגונים, בכללם מנהל ביה"ס. 

משתתפים

 • ד"ר יואב הלר מנהל כללי מעוז
  מוקדם בדרכו המקצועית היה שותף לצוות המקים של אתר האינטרנט YNET ושימש עורך בכיר באתר עד להחלטתו לבצע שינוי קריירה ולעבור לתחום החינוכי-חברתי. הוא ניהל במשך שש שנים את יחידת התכניות הארצית במכון ברנקו וייס ולאחריהן יצא לשליחות בלונדון. בתקופת שהותו בלונדון יזם, הוביל והוציא לפועל שורה של מיזמים ותכניות בתחומי ההסברה, הציונות והעולם היהודי, לרבות תכנית העמיתים היוקרתית Israel Connect Europe שבה השתתפו נציגים משבעה עשר מדינות שונות.
  יואב הוא מדריך מוסמך של משלחות לפולין ועד היום ליווה יותר מעשרים משלחות נוער, סטודנטים ומבוגרים. בשנים האחרונות הוא משמש בהתנדבות מנהל חינוכי של משלחת תנועת הצופים לפולין ומשלחת מצעד החיים של בריטניה. 
  בעל תואר שלישי מהמכון לחקר השואה של אוניברסיטת לונדון, תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון במדעי המדינה ולימודי המזרח התיכון. בתקופת היותו סטודנט באוניברסיטת תל-אביב יזם והנהיג את מאבק הסטודנטים של 98′ בדרישה להוזלת שכר הלימוד ושיפור מעמד הסטודנטים בישראל.
 • עו"ד ציונה קניג יאיר לשעבר נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה 
  מעבירה הרצאות וסדנאות במגזר הפרטי והציבורי להתאמת המתודולוגיה של מנהיגות אדפטיבית למציאות הישראלית הן מבחינת השפה הן מבחינת התוכן. בתפקידה כנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת פעלה להטמעת שוויון ולמניעת אפליה בשוק העבודה על רקע מגדר, דת, לאום, גיל ועוד. כמו כן שימשה מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, יועצת המשפטים של השדולה בפרקליטות מחוז תל אביב ועוד. 
  בעלת תואר שני במינהל ציבורי (MPA) מהפקולטה לממשל ע"ש קנדי, אוניברסיטת הארוורד, תואר מוסמך במשפטים במסלול המשפט הציבורי מהפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, ותואר בוגר משפטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. 
 • גב' דלית ברג יועצת ארגונית בכירה לעמותות ולארגונים חברתיים 
  יועצת ארגונית עצמאית בארגונים חברתיים וציבוריים. לפני כן הייתה יועצת ארגונית במגזר העיסקי, סמנכ"לית משאבי אנוש ותפעול ביורוקום נוקיה, סמנכ"לית משאבי אנוש בפלאפון. 
  בעלת תואר שני בלימודי עבודה (ייעוץ ארגוני) ותואר ראשון בעבודה סוציאלית, שניהם מאוניברסיטת תל אביב.
 • מר אופיר פלדי מנכ"ל ומייסד "שמיים"
  ארגון "שמיים" פועל בעולמות שונים בהם: עולם הרפואה, החינוך, הספורט, הארגונים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. הארגון מבצע התאמה לשיטות ההכשרה והלמידה מחיל האוויר, ומביא אותן לעולם האזרחי בעזרת מודל ייחודי שנקרא "מודל שמיים". 
  אופיר הוא בוגר חיל האויר, ובעל רקע של הדרכה וניהול בחיל וכיום יזם עסקי וחברתי. 
  בוגר תואר ראשון בהצטיינות במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה וסטודנט לתואר שני במינהל עסקים בתוכנית Kellogg-Recanati של אוניברסיטת ת"א ו- Northwestern בשיקגו.
  בין היתר היה ממקימי עמותת "אחד משלנו" לאוכלוסיות מוחלשות בה מכהן כחבר בועד המנהל.
  אופיר בוגר תוכנית מעוז-SEAL  למנהיגות במגזר הציבורי ובמגזר השלישי כולל EMBA מאוניברסיטת הרווארד בבוסטון.
 • מר אבי קמינסקי סמנכ"ל חינוך ורווחה בעיריית הוד השרון ויו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות
  מר קמינסקי הוא יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות יותר מעשר שנים, ומנהל את אגף החינוך והרווחה בעיריית הוד השרון. הוא בעל ותק רב בניהול אגפי חינוך ברשויות. זכה בפרס חינוך רשותי בשנת 2010, ובפרס הג'וינט על שיתוף פעולה בין גופי חינוך לשירותים חברתיים. 
  בעל תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-תעשייתית מאוניברסיטת ספרינגפילד בארצות הברית ותואר ראשון בחינוך ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל-אביב.