מקצוענות מעולם אחר

עד

תקציר

מדוע אנו סומכים ב"עיניים עצומות" על הרופא המנתח שלנו? מדוע מאמן כדורסל נתפס "מקצוען"? מדוע "הטובים לטייס"? מדוע אנו מתמסרים לפסיכולוג שלנו? וברקע מהדהדת השאלה – מדוע אין מתייחסים כך אלינו, אנשי החינוך? רב-שיח 'מקצוענות מעולם אחר' ידון בסוגיות אלו.

משתתפים

 • מר אלי הורביץ מנכ"ל קרן טראמפ
  בשנת 2011 ייסד את קרן טראמפ לשיפור הישגי החינוך בישראל ומאז הוא מנהל אותה. במסגרתה יזם את הקמת התיכון הווירטואלי, קידם את הגרסה העברית של אקדמית קאהן והוביל לעידוד הגיוס של מורים חדשים למדעים ומתמטיקה באמצעות תכנית חותם ומסלולי המצוינות. חבר בוועד החינוך (המועצה הלאומית לחינוך) המייעצת לשר החינוך, ובוועד המנהל של התנועה "הכל חינוך". שימש במגוון גדול של תפקידים, בהם המשנה למנכ"ל יד הנדיב, עוזר יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת וקצין ביחידות מובחרות. 
  בעל תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת תל-אביב.
 • ד"ר מוטי ליפשיץ

  לשעבר המשנה למנהל, מרכז רפואי רבין
  היה רופא ומנהל בכיר במערכות הבריאות בישראל. היום הוא חבר במועצות מנהלים ויועץ רפואי בקרן לסיוע לנזקקים.
  בתפקידיו הרבים שימש כמשנה למנהל של בתי החולים "בילינסון" ו"השרון" (מרכז רפואי "רבין"), מנהל בית חולים "העמק", סגן מנהל בית החולים "שערי צדק" ומנהל רפואי של מחוז הדרום ב"שירותי בריאות כללית". 
  סיים את לימודי הרפואה בהצטיינות בביה"ס לרפואה של הדסה והאוניברסיטה העברית, ובעל תואר מאסטר בניהול מערכות בריאות של הביה"ס לבריאות הציבור של אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. 

   

   

 • פרופ' עמיה ליבליך נשיאת המכללה האקדמית לחברה ואמנויות, פרופ' (אמריטה) לפסיכולוגיה האוניברסיטה העברית בירושלים
  עמיה ליבליך פסיכולוגית וסופרת, היא פרופ' אמריטה באוניברסיטה העברית, וכיום נשיאת המכללה האקדמית לחברה ואמנויות. קיבלה את כל תאריה מן האוניברסיטה העברית בירושלים, ושימשה פרופ' אורח במוסדות חשובים בחו"ל. תחום ההתמחות שלה הוא מחקר איכותני וסיפורי חיים. רבים מספריה מכוונים לקהל הרחב ועוסקים בכתיבה עיונית על בעיות מרכזיות בחברה הישראלית, בהן: השירות הצבאי, המלחמה והשפעותיהם; נשים, יצירה ומשפחה; קהילות קיבוציות ואחרות. ליבליך כותבת קבועה באתר 'פסיכולוגיה עברית', שם היא מתייחסת לענייני תרבות שונים.
 • אלוף (במיל') עדו נחושתן לשעבר מפקד חיל האוויר
  נחושתן כיהן כמפקד השישה עשר של חיל האוויר ולפני כן כראש אגף התכנון בצה"ל לאחר שנשא תפקידים רבים בחיל האוויר. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו (תכנית קלוג-רקנאטי) ותואר ראשון בהצטיינות במתמטיקה ובמדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים. 
 • מר עודד קטש מאמן הפועל אילת 
  כדורסלן עבר ישראלי, היום מאמן את קבוצת הפועל אילת. נחשב לאחד מגדולי שחקני הכדורסל הישראלי בכל הזמנים ואחד משחקני הכדורסל המובילים באירופה מאמצע שנות התשעים עד תחילת שנות האלפיים. בין היתר כיכב במדי מכבי תל אביב ובמדי פנתנאייקוס שעמה זכה בגביע אירופה לאלופות. בשנת 2004 החל קטש לאמן קבוצות כדורסל ישראליות ואף הוביל את הפועל גליל עליון לזכייה באליפות המדינה בשנת 2010.