ברכות ומרצה אורח

עד

תקציר

סכנות או הבטחות – הובלת החינוך בעידן המכשירים החכמים
כדי לעמוד באתגרי העידן החדש, אי אפשר לפעול רק לשיפור הפרדיגמה החינוכית הישנה; צריך להמציא פרדיגמה חדשה. בהרצאתו ינסח זאהו פרדיגמה חינוכית חדשה שתתמקד בטיפוח יזמים חדשנים בקנה-מידה עולמי. הפרדיגמה מדגישה את הצורך להביא בחשבון את העוצמות והתשוקות של יחידים ולחזק אותן, במקום לכפות על כל הילדים אותן המיומנויות ואותו הידע. הפרדיגמה החדשה מדגישה את הצורך לעבוד עם תלמידים על יצירת ערך אמִתי במקום להתמקד בהעברת ידע; להרחיב את הזדמנויות הלמידה העומדות לרשותם באמצעות חיבורם לעולם כולו, במקום לצמצם את הלמידה לכיתות מבודדות. זאהו ילווה את דבריו בדוגמאות ויציע אסטרטגיות למימוש הפרדיגמה החדשה ברחבי העולם.

 

מרצה אורח

 • פרופ' יונג זאהו (Yong Zhao)

  מכהן כיו"ר ומנהל של המכון לחינוך מקוון וגלובלי בבית הספר לחינוך (Institute for Global and Online Education) באוניברסיטת אורגון וכן כמרצה במחלקה להערכה, מדיניות ומנהיגות בחינוך. בנוסף לכך הוא עמית במכון מיטשל (Mitchell Institute) לבריאות ומדיניות חינוך באוניברסיטת ויקטוריה באוסטרליה ועמית חבר באקדמיה הבינלאומית לחינוך (International Academy for Educationׂׂׂ).  מחקריו של ד"ר זאהו עוסקים בהשפעות של הגלובליזציה והשינויים הטכנולוגיים על החינוך והוא פרסם למעלה מ-100 מאמרים ו-20 ספרים בנושא זה.  בין ספריו האחרונים:

  Who’s Afraid of the Big Bad Dragon: Why China has the Best (and Worst) Education System in the World (2014)
  World Class Learners: Educating Creative and Entrepreneurial Students (2013)
  Catching Up or Leading the Way: American Education in the Age of Globalization (2009).

  ד"ר זאהו זכה בפרס לחוקר בראשית דרכו מטעם האגודה האמריקאית למחקר בחינוך, אשר ניתן לחוקרים שערכו מחקר משמעותי בעשר השנים שלאחר קבלת הדוקטורט. בשנת 2012, המגזין Tech & Learn בחר בו כאחד מעשרת האנשים המשפיעים ביותר בתחום של חינוך וטכנולוגיה. ספרו World Class Learners: Educating Creative and Entrepreneurial Students זכה בשנת 2013 בפרס האגודה לפרופסורים בחינוך (Society of Professors of Education), פרס מטעם אגודת המו"לים בחינוך (AEP) וכן פרס על הישג יוצא דופן ופרס השופטים מטעם כתב העת Educational Leadership.

  ד"ר זאהו ייסד וניהל את המרכז להוראה וטכנולוגיה בבית הספר לחינוך באוניברסיטת מישיגן וכן את מרכז ארצות הברית-סין למחקר במצוינות בחינוך.

  ד"ר זאהו נולד במחוז סצ'ואן בסין. הוא סיים תואר ראשון בלימודי אנגלית במכון לשפות זרות בסצ'ואן. לאחר שלימד אנגלית במשך מספר שנים הוזמן להיות מרצה אורח במכללת לינפילד באורגון. בשנת 1994 סיים את לימודי התואר השני בחינוך באוניברסיטה של אילינוי ובשנת 1996 קיבל תואר דוקטור.

  https://www.youtube.com/watch?v=XKWr_OCdVEs

  https://www.youtube.com/watch?v=NOXAJzqm2Rw