כנסים קודמים

 • מהפכות של יום יום -

  הכנס הארצי השלישי  למנהלי בתי הספר התקיים בכ"א בחשוון תשע"ג, 6.11.12 במרכז הקונגרסים בירושלים בנוכחות של כ- 1,700 משתתפים. נושא הכנס "מהפכות של יום יום" משקף את התפיסה, הרואה במהפכות אוסף של שיפורים יומיומיים, הנמצאים בהישג ידו של כל מנהל בית ספר השואף להטביע את חותמו ולחולל שינוי.

  המהפכות מגיעות מבחוץ כמו גם מבפנים. הן מכוונות גבוה אך בה בעת ממוקדות. הן תפיסתיות אך נתמכות בפרקטיקות יומיומיות. הן משנות את השגרות אך כל העת גם ממסדות סדירויות חדשות בלעדיהן אין אנו מגיעים להטמעתם של מהלכי שיפור. המתח בין שני הקטבים הללו נבחן בעזרתם של מגוון מרצים מתחומי החינוך ומעולמות מקבילים, מהאקדמיה ומהשדה, מהארץ ומהעולם בשתי הרצאות במליאה ובמושבים מקבילים.

 • מעשה והשראה -

  הכנס הארצי השני למנהלי בתי ספר של מכון אבני ראשה, "מעשה והשראה", עסק בשיפור בית ספרי. הכנס התקיים ב-23 בנובמבר 2010, בבנייני האומה בירושלים. הכנס כלל הרצאות של הדוברים: פרופ' בן לוין, יו"ר הקתדרה למחקר מנהיגות חינוכית ומדיניות, אוניברסיטת טורונטו, קנדה, ד"ר אדם ניר, ד"ר ניר מיכאלי, פרופ' מיכל בלר, ד"ר קובי גוטרמן ועוד.
 • מנהיגות בית ספרית – הלכה ומעשה -

  הכנס הארצי הראשון למנהלי בתי הספר של מכון אבני ראשה, "מנהיגות בית ספרית – הלכה ומעשה" עסק בבחינת היבטים שונים בתפיסת תפקיד המנהל. הכנס התקיים ב-6 בנובמבר 2008, בבנייני האומה שבירושלים. בכנס נכחו כ-1550 משתתפים, מתוכם כ-1150 מנהלי בתי ספר. הכנס כלל הרצאות של הדוברים: פרופ' ג'ף סאוות'וורת', לשעבר סמנכ"ל המכון הבריטי למנהיגות בית ספרית, מר אלישע ינאי, מנכ"ל ונשיא מוטורולה ישראל, מר אליעזר שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר, פרופ' חיים אדלר חתן פרס ישראל לחינוך, ועוד.